Jos skirtos apsaugoti nuo įvairiausių pavojų, tarp jų: įpjovimų ar įbrėžimų; temperatūros, odos sudirginimo, sąlyčio su toksiškomis ar ėsdinančiosiomis medžiagomis.
Prieš pasirenkant darbo pirštines reikia įvertinti kokie kenksmingi veiksniai yra jūsų darbo vietoje.
Bendrieji reikalavimai, kurie žymimi ant pirštinių arba jų pakuočių kaip atsparumas:
Pagrindiniai pirštinių tipai:
Tekstilinės pirštinės: apsaugo įpjovimų ir įbrėžimų (aštrių daiktų).
Natūralios odos pirštinės: apsaugo nuo rakščių, įbrėžimų ir nedidelių įpjovimų.
Verstos odos pirštinės: apsaugo įpjovimų ir įbrėžimų. Pirštinės atsparios plyšimui ir pradūrimui.
Kumštinės pirštinės: apsaugo nuo mechaninio poveikio, tokio kaip įbrėžimų ir nedidelių įpjovimų. Terminis atsparumas kontaktiniam šalčiui. Atsparumas vandens prasiskverbimui.
Žieminės pirštinės: apsaugo įpjovimų ir įbrėžimų. Pirštinės atsparios plyšimui ir pradūrimui. Terminis atsparumas kontaktiniam šalčiui. Atsparumas vandens prasiskverbimui.
Suvirintojų pirštinės: apsaugo įpjovimų ir įbrėžimų. Pirštinės atsparios plyšimui ir pradūrimui. Terminis atsparumas kontaktiniam karščiui. Ypač apsaugo nuo liepsnos ir kaitinimo bei susilydžiusio metalo lašų. Atsparumas spinduliuojamam karščiui.
Specializuotos pirštinės: apsaugo įpjovimų ir įbrėžimų. Nuo užsiteršimo, dyzelino ir kitų skystųjų degalų, kai kurių įprastinių cheminių medžiagų. Šios kategorijos pirštinės yra universalios. Puikiai apsaugo nuo minimalių rizikos veiksnių. Lengvai pritaikomos visose pramonės srityse.
Pirštinės nuo cheminių medžiagų: apsaugo nuo nemažiau kaip 3 cheminių medžiagų, tokių kaip metanolis, sieros rūgštis 96% ar kitų, prasiskverbimo. Ilgais riešais arba pramoninės pirštinės skirtos naudoti dezinfekantų ir buitinių cheminių medžiagų, dyzelino ir kitų skystųjų degalų apsaugai.
Pirštinės nuo karščio: apsaugo nuo kontaktinio karščio ir liepsnos.
Antivibracinės pirštinės: apsaugo nuo mechaninio poveikio, mažina vibraciją.
Pirštines galima išlaikyti geros būklės jas valant ir laikant pagal gamintojo instrukcijas.
Specialisto patarimas: darbo pirštinės ne visada apsaugo rankos riešus. Rekomenduojame mūvėti ilgesnes pirštines ir jas sukišti į drabužių rankoves. Taip sumažėja tikimybė, kad skystis nutekės ranka ir pateks į pirštinę.